Tel: (+420) 773 588 930
E-mail: vhorakova@hotmail.com

PŘÍBĚHY KLIENTŮ

22.7.2021

NAVENEK SILNÝ LEADER, UVNITŘ PLNO NEJISTOTY

NEJSEM TAK DOBRÁ, JAKO OSTATNÍ. Musím tvrdě pracovat – nemám na sílu. Jsem pořád ve střehu – nemůžu se uvolnit. Často mě bolí hlava a břicho.

To byly slova mé klientky, sebevědomě působící ženy s životem jako z pohádky. Perfektní vzhled, úžasná práce partnera v mezinárodní společnosti, peníze, úspěchy, dům, chalupa, cestování po celém světě.

TAK CO BYLO ŠPATNĚ?

Přišla za mnou ale proto, že si NENÍ JISTÁ SAMA SEBOU, nedůvěřuje si, nedokáže se uvolnit a zrelaxovat.

Co jsme spolu řešily:

Postupně jsme odhalovaly její vnitřní traumata, díky nimž musela být pořád na pozoru a nedokázala se uvolnit skoro nikde, v práci zejména. Čistily jsme minulé vztahy s nadřízeným, bratrem, chlapci ze sousedství, ale hlavně s otcem. I když nejsem velkým příznivcem hrabání se v minulosti, občas je dobré si své rány z dětství projít a pracovat s nimi ve svůj dnešní a budoucí prospěch. Paní se pomalu učila odpočívat a být sama sebou i v práci.

Výsledek?

Dnes je stále na pozici partnera ve firmě, ale pracuje jinak a dokáže se uvolnit (v práci i mimo ni). Dosahuje mnohem lepších výsledků, díky nimž rozjíždí krásný nový projekt na podporu kolegů v osobním i pracovnímu růstu, v nalezení silných stránek a vášně pro jejich práci. Neboť ona toto vše našla:-)

4.7.2021

Z NEZAMĚSTNANOSTI OBRAT 2 MILIONY ZA 2 TÝDNY!

Nemožné? Ne, ale nedávná realita jednoho mého klienta:-)

Přišel za mnou nezaměstnaný, v depresi, nesportoval, měl špatné vztahy s manželkou, dětmi i se svým otcem. Chtěl začít podnikat. Měl navenek velmi dobře rozjetý a lukrativní business, vše potřebné bylo připraveno. Továrna v Asii, zprostředkovatel v USA, odběratel a investor v ČR. Prostě paráda! ALE - ačkoliv měl zajištěno vše a ruka byla tzv. v rukávu, už 6 měsíců se stále nic nedělo. Projekt se ne a ne rozjet.

Jednu terapii jsme proto zaměřili na jeho business, zjišťovali jsme, co jednotlivé zainteresované strany potřebují. Byly to maličkosti, třeba investor si potřeboval s mým klientem “zajít na pivo” a pohovořit si, což se v temné době covidové špatně realizovalo. Nicméně povedlo se, a do týdne se ledy pohnuly. Překvapivě ne tak, jak by se očekávalo - investor nakonec z akce couvnul.

Průšvih, co? Vůbec ne!

Klientovi se tím uvolnila zablokovaná energie a otevřely mu nové cesty. Do 2 týdnů měl úplně jiný business, kde realizoval obrat 2 miliony Kč za 2 týdny. Stačilo “jen” pustit to staré a otevřít se novému.

Napravili jsme spolu i vztahy k sobě samému i k jeho rodině, k otci se kterým prakticky léta nemluvil, s manželkou i dětmi, jejich rodinný život do té doby stál také "za starou bačkoru". Život se mu od základu změnil a dnes je šťastný a úspěšný

24.6.2021

Z EXEKUCE ÚSPĚŠNÝM MAJITELEM NĚKOLIKA FIREM, MILIONÁŘEM, PODNIKATELEM A INVESTOREM.

Přijde Vám to nemožné? ANEB CO VŠECHNO DOKÁŽE OVLIVNIT PSYCHIKA.

Dnes úspěšný majitel několika firem vypráví o svých začátcích - byl velmi inteligentní, ale také byl šikovný. Pro jiné lidi dokázal jako zaměstnanec úspěšně posunovat a rozvíjet jejich business a majiteli přinášet obrovské zisky. Jakmile se ale pustil do vlastního podnikání, nedařilo se mu a zkrachoval. Zkoušel vše možné, nechal se i zase zaměstnat – ale jak z platu, i když dobrého, zaplatit milionové dluhy ze svého neúspěšného podnikání? Rozhodl se, že zaměstnání není cesta a opět založil firmu. Dnes je velice úspěšný, má silný stabilní tým, podniká v různých oblastech, nakupuje jiné firmy, cestuje po celém světě.

JAK ZMĚNIL PODNIKATELSKÝ NEÚSPĚCH NA ÚSPĚCH?

Mezi svým prvním a druhým podnikáním díky psychologii a pomoci terapeuta odhalil své bloky na to, být ÚSPĚŠNÝ SÁM PRO SEBE. Dosud rád pomáhal a pracoval jen pro ostatní. Díky terapii si zvýšil sebevědomí a vlastní sebehodnotu. Stal se Leadrem v podnikání a automaticky se mu upravily i pokulhávající rodinné vztahy.

Psychika a naše nastavení ovlivňují mnoho věcí. Někdy nám jde na ruku, jindy nás naopak stahuje ke dnu. VŽDY ALE MÁME MOŽNOST se na naše závaží podívat a odhodit je, aby se nám dobře šlapalo a mohli jsme vyrazit i na vrcholky (nejen hor) :-)

29.5.2021

Může stres podnikatele způsobit zdravotní problémy manželky?

ANO! Stres partnera, kolegy či někoho blízkého nás dokáže ovlivnit. A to hodně. Uvedu to na příkladu svojí klientky… Manželé jsou spolu již 30let a stále se mají rádi. Muž je úspěšný podnikatel, dokázal z ničeho vybudovat firmu a dnes jsou oba ve svém oboru uznáváni. Je to dobrák od kosti, ale také veliký „cholerik“ a dokáže se v práci neuvěřitelně rozčílit. To se pak se vzteká, křičí, tříská, láme tužky… no asi si to umíte představit. Když na něj vztek přijde, manželku to dokáže zcela rozhodit a náhle ji rozbolí břicho a hlava. Ze situace jí je smutno – nejen kvůli manželovi, ale také kvůli firmě, zaměstnancům i zákazníkům.

Co bylo potřeba vyřešit:

- Nastavení hranic se zákazníky/ obchodními partnery – tak moc se snažili všechny za každou cenu uspokojit, až to je samotné psychicky ničilo. Zákazníkovi je třeba vyhovět a vážit si ho, ale je velmi důležité mít zdravou hranici a vážit si sám sebe. Je důležité umět říci NE.

- Věnovali jsme se také práci s břichem a uvolňováním stresů. Břicho je totiž Břicho je totiž jedním z míst, kde se stresy velice rády usazují. Klientka se naprosto uvolnila a problémy s břichem se zklidnily.

Jak si můžete pomoci sami?

První pomoc na uvolnění stresu: Lehněte si na záda a pomalu si „hlaďte“ břicho ve směru hodinových ručiček. Nosem nadechujete "klid" a ústy vydechujete nashromážděný „stres.

11.3.2021

Závislost??? Může SPORT být závislostí?

Klientka mladá 20letá slečna. Přišla ke mně na doporučení s tím, že jejím cílem je rovnováha zdravého životního stylu.

Ale co byl problém? Její závislost na sportu - konkrétně na chůzi, denně musela již po dobu několika let nachodit spousty km. Nejdříve to bylo 60km/den což jí zabíralo 15-20hodin denně. Ovšem nedávno si přiznala že asi má „problém“ a dávky snížila na „pouhých“ 20 - 30km denně + jógu + další cvičení. Kromě toho má strach z hromadné dopravy /rok 20019/ a lže rodinným příslušníkům.

Závislosti opravdu mohou být různé: drogy, alkohol, chemické látky, poruchy příjmu potravy, hazardní hry, sexuální chování, kompulzivní práce, deprese a další poruchy nálady, nakupování, Alespoň tak jsme označovali návykové/kompulzivní chování na klinice v Austrálii kde jsem pracovala.

Všechny tyto způsoby pomáhají lidem vyhnout se jejich pocitům. Když je návykové/kompulzivní chování pozastaveno tyto pocity se začnou opět "vynořovat"

Terapie zajišťuje bezpečné místo kde klient může tyto pocity vyjádřit a naučí se jak s nimi pracovat bez pomoci „drogy“. Naučí klienta rozpoznat destruktivní chování, odkud se tyto pocity a chování berou: např. původní rodina a vzorce chování. Terapie učí klienta jak může mít možnost je změnit

29.1.2021

Klientka 27letá zoufalá žena po 3 potratech. S manželem byli šťastní, miminko chtěli a velmi se snažili a dělali vše „správně“ od stravy, přes pohyb…. Podle lékařů byli v pořádku. Ale!

Naše spolupráce? Samozřejmě je potřeba z těla uvolnil všechen stres a napětí /často se usazuje právě v bříšku/ Dělaly jsme spolu různá body-mind cvičení, např: naučila se uvolnit a dýchat.

Diagnostikovala jsem, kde jsou stresy „uloženy“ v těle a postupně jsme je všechny uvolnily. K tomu používáme v body psychoterapii různé techniky přes pohyb, masáže, práci se zvukem, dechem…. Tato část terapie mě neskutečně baví, klient přijde celý „shrbený“ a když stres uvolníme okamžitě se cítí lépe – a hlavně REAGUJE „NOVĚ“. Stres ho již neovlivňuje.

Dokonce mám historicky na svých www stránkách obrázky „smutného vystresovaného panáčka a „šťastného“ panáčka.

I dnes mě neustále fascinuje, jak rychle se projeví pozitivní výsledky terapie, pokud pracujeme s tělem a jenom nemluvíme – vždy mi to přijde jako malý „ZÁZRAK“.

U mé klientky jsme museli jít do minulosti odstranit trauma ze sexuálního zneužití, které zažila coby dospívající dítě od svého bratrance a další stresy které se k tomu přidali. O ničem takovém vědomě nevěděla odhalily jsme to až při terapii.

A výsledek: dnes má 2 krásné děti a je šťastná

22.1.2021

Leden: co to je s lednem každý rok v lednu přichází klienti s různými trablemi s bříškem. Samozřejmě nejsem doktor a zdravotní je třeba řešit s lékařem.

Ale z hlediska psychosomatiky je bříško „skladištěm našich stresů a emocí. Pokud jsou v břiše „uskladněné staré stresy“ tak se to může projevit na našem zažívání – ať už potom klient trpí zácpou, průjmem, nemůže zpracovat určité potraviny. Břicho samozřejmě může také bolet, může být celé stažené, někdy se objevují křeče, u žen premenstruační problémy.

Je to jasné, pokud je to stres – celé bříško je v kontrakci a zažívání nemůže probíhat tak, jak by mělo. S klienty odhalíme, jaký stress je zde uložen, ale hlavně ho uvolníme. Skoro s každým klientem se k břichu dříve či později dostaneme.

A výsledky: uvolnění, zlepšení zažívání i vylučování, mnohem více energie.

Jak si můžete pomoci sami? Lehněte si, dejte si ruce na bříško /můžete „jemně masírovat“ ve směru hodinových ručiček, abychom „nepracovali“ proti zažívacímu traktu. A pracujte s dechem – hluboký nádech nosem a výdech pusou. S nádechem nadechujte „uvolnění“ s výdechem „stres“. Toto je jen všeobecný návod, samozřejmě na terapii jdeme do mnohem větší hloubky, ale i tak Vám takové jednoduché cvičení může pomoci.

12.1.2021

Neumím se radovat ze života. Co s tím? Takový dotaz jsem dostala od mladého 28letého podnikatele. Často řeší, že se neustále a hodně porovnává o ostatními, je fyzicky stažený, projevuje se u něj úzkost, má stažená ramena. Neumí se pohybovat ve společnosti více lidí – přináší mu to úzkost a stres. Ale umí krásně jednat, pokud je jen s jednou další osobou, umí naslouchat, být empatický a pomoci svým klientům. Od přírody je extrémně citlivý, pořád se kontroluje. Není divu, když se podíváme do historie – rodiče byli perfekcionisti.

Dovede si to představit s takovým „vybavením“ je těžké rozvíjet vlastní business. Pracovali jsme spolu jen krátce, ale měli jsme možnost se podívat na různé „části“ jeho osobnosti – na workoholika, melancholika, introverta, siláka, moudrého muže. Co mu, které tato část dává a jak funguje. Neuvěřitelně krásné cvičení- a může si jej udělat každý z nás doma.

A výsledky – klient je schopný sám sobě mnohem více rozumět a „nenechat se převálcovat zevnitř“, ale reagovat tak jak potřebuje v dané situaci. :-D

8.1.2021

Klientka chce, aby manžel šel na terapii, ale on nechce. Toto je dosti častý dotaz či stížnost. Jak to funguje? Terapii nelze dát jako dárek. Na terapii člověk musí chtít chodit, musí cítit potřebu něco změnit, upravit. Klient vnímá, že to, jak jsou věci teď mu již nevyhovuje. Většinou se lidé na terapii dostanou z nějakého vážného důvodu – ať už fyzického nebo psychického – autonehoda, rozvod, …

Ale zpět ke stížnosti mé klienty. Co s tím? Dá se s tím vůbec něco dělat? Ale ano a již kolikrát jsem se toho stala svědkem, když začne na terapii chodit jeden z páru – mění se postupně sám, ale také se mění energie v páru a tím pádem …i ten druhý – v tomto případě manžel. Dost často to dojde tak daleko že druhý člověk z páru začne na terapii také chodit.

A jak to dopadlo v tomto případě? Moje klientka, jež byla původem z Asie se naučila vyjadřovat své emoce a potřeby – byla to tedy fuška to Vám řeknu. Na všechno ze začátku říkala své zaříkávadlo: „I am fajn“,“ l am good“. Ano byla tak vychována. Nevěděla, že také jsou jiné možnosti. Ale zvládli jsme to – a jak se jí změnil partnerský život – no to si asi domyslíte sami ne?

PS. Terapie jí tak nadchla že se sama stala studentskou body – psychoterapie v Evropě. A pak že zažité vzorce a schémata nelze změnit.

5.1.2021

V práci se lidé začínají ozývat, že je čas, aby byl zvolen nový prezident. Co mám dělat? Ptá se mě prezident velké mezinárodní Korporace.

Jsem ve své funkci již dlouho, již dlouho bydlím v různých zemích v Evropě. Zvykli jsem si tady celá naše rodina, děti tady chodí do školy, mají zde své kamarády, ani Ameriku už neznají narodili se tady. Pořád na to musím myslet, nedokážu se uvolnit. Cítím hrozně moc bolesti, hněvu, smutku, úzkost i nervozitu.

Nevím, co s tím mám dělat. Pracovali jsme na tom, abychom uvolnili strach, hněv, i smutek, abychom klienta znovu dostali do těla – aby byl schopen ,,vypnout hlavu" uvolnit se, postarat se o svůj vlastní emocionální ,,blázinec".

Povedlo se klient odchází uvolněný. ,,V těle" a je schopný novým výzvám čelit čelem a v přítomném okamžiku. :-D

Další setkání jsem se dívali i na strach ze změny a přechodu v práci. Kde je jeho životní smysl – po tolik let mu toto práce a jeho vysoká pozice dávali. Chtěl znovu najít svůj smysl života. To jsou krásná a hluboká témata a jsem vždy vděčná, když se jich jako terapeut mohu zúčastnit a být klientovi průvodcem.

16.12.2020

Jak jsem „ZKLAMALA“

Cíl byl: Odstranit fóbii z eskalátorů dovedete si to představit mladá slečna v Praze – metro, obchodní domy – „nástrahy“ jsou všude. 2 měsíce jsme řešili vše možné, ale výsledek nebyl takový, jak bych si představovala. Slečna sice zvládla krátké eskalátory, ale ty dlouhé jí stále nedělali dobře. ,,ACH JO: ZKLAMALA JSEM JAKO PSYCHOTERAPEUT" :-( Samozřejmě Vím, že klientovi mohu být POUZE nápomocná, zvu ho k ,,návštěvě" nekomfortních zón, neb tam se ,,ten zázrak" změny a transformace stane. Aneb jak nám říká známý idiom ,,když dělám věci stále stejně – výsledky budou také stejné". Já bohužel nebo bohudík? práci za klienta neudělám. Jen jej mohu pozvat, ale je už na klientovi samotném, zda výzvu přijme a jak rychle nebo pomalu potřebuje pracovat. ALE TO PŘEKVAPENÍ :-D

Když mi maminka sdělila vedlejší účinky naší spolupráce. Mladá slečna byla do té doby extrémně stydlivá, ve škole nekomunikovala, držela se stranou od kolektivu, doma se vyhýbala společnému stolování a společným aktivitám. Měla problémy s přijetím svého těla, neboť procházela zrovna pubertou. Toto vše se změnilo: slečna se stala sebevědomou, přijala své tělo, začala se zapojovat a komunikovat nejen v kruhu rodinném, ale i ve škole, a hlavně je z ní usměvavá slečna.

Takové vedlejší účinky si nechám líbit.

4.12.2020

Ze zakřiknuté, ne-sebevědomé a nemluvné slečny se stala sebevědomá a společnost vyhledávající

Přišla za mnou maminka dospívající slečny. Její dcera, ač bystrá a inteligentní byla neskutečně zakřiknutá, ve škole se s nikým nebavila, spolužákům a společenským akcím se vyhýbala, doma s rodinou také nekomunikovala.

Jsem specialista pro dospělé, ale během mé kariéry za mnou chodili i děti a dospívající-ty mám moc ráda, krásně se s nimi pracuje. Zde to ale byla výzva, slečna nedokázala vůbec komunikovat ani mluvit. CO S TÍM? Nevadí jsem body -psychoterapeut využili jsme pohybu a zkombinovali to s art terapií.

Když se rodina stěhoval do USA přišli mi rodiče poděkovat: „Úplně jste naši dceru ,,předělala", je to někdo úplně jiný, baví se s námi, užívá si času s rodinou, našla si kamarády, začala chodit na společenské akce. Ale s něčím se Vám přiznáme. Dostali jsme doporučení na psycholožku a na Vás. Chtěli jsme se objednat k psycholožce, máme rádi „klasický“ přístup a o Vás nám říkali, že pracujete s tělem a máte i jiné neortodoxní přístupy. Až u Vás jsme zjistili náš omyl, ale už jsme to nechali být. Naše dcera milovala vaše schůzky chodit na schůzky s Vámi, když někdy musela vynechat nebyla ráda. Moc děkujeme a prosím doporučíte nám někoho jako jste vy v USA"?

26.11.2020

Firma spadla z milionových příjmů do mínusu – a co teď s tím?

Firma řešila změnu v oblasti jejich působení, byli na trhu více než 20 let. Historicky byli velice úspěšní a měli velké zisky, ale v posledních letech se potřeby trhu změnily a majitel firmu neustále dotoval.

Zaměstnanci, ale bohužel pracovali stále stejně, bránili se změnám a posunu, byli zvyklí na to že jim každý měsíc přistane na účtu výplata, ale nebyli zainteresovaní na ziscích či spíše ztrátě firmy. Ve firmě jsme změnili motivovanost zaměstnanců, naučili jsme je, aby zisk firmy byl i jejich ziskem, přenastavili zodpovědnosti, provedli změny v týmu, propustili některé zaměstnance, naopak zaměstnali nové, rozdělili firmu na jednotlivé sektory, neziskové části se ukončili a firma ponechala jen ziskové. Celková přeměna ale vyplatila se. :-D

2.10.2020

Bylo to dvacet roků zpátky. Tehdy jsem pracovala pouze jako psychoterapeut pro jednotlivce, ne pro firmy. Měla jsem klienta, australského podnikatele, u něhož se dařilo odbourávat osobní problémy a fóbie. V určitý okamžik však po mě chtěl podstatně více než odstranit více než jeho strach z létání.
„Ta firma mě nevydělává. Prosím potřebuji pomoc jinak to prostě nedává smysl.“
Mnoho poboček po celé Austrálii ještě více práce a problémů.
Já mu na to říkám: „nejsem business konzultant“ on mě na to: „Já vím, že mi umíš pomoct.“

----

Dokázali jsme to. Ten člověk má mnohem šťastnější osobní život a jeho společnost mu dáví víc, než mu bere. Jsou to odlišné disciplíny, tak o tom mluví všichni osobní život a práce – pojďme to nemíchat, asi by to bylo jednoduché, ovšem oni se mezi sebou míchají, aniž bychom chtěli.

13.11.2020

Jak se z „leklé ryby“ stala vášnivá žena? Je to vůbec možné?
Ale ANO!

Měla jsem klientku v Austrálii, původně za mnou přišla se zdravotními problémy na těch jsme samozřejmě pracovaly. Ale nejsem doktor a moje práce má přesah do různých oblastí. Zjistily jsme, že její sexuální energie je „zafixovaná“ v minulosti. To mě překvapilo byla to velice mladá žena, která byla vdaná chvilku a svého manžela velmi milovala. Nicméně když jsem se na její intimní život zeptala. Odpověď byla „neexistuje“. Jak smutné :-(

Ale to krásné překvapení – když přišla další týden byla to úplně jiná žena. Jejích ložnice zažívala neuvěřitelnou vlnu vášně. Dokonce manželovi přiznala, že chodí na terapie – do té doby mu to tajila. Manžel na to: „jestli terapie bude mít takovéto báječné výsledky tak ti je moc rád budu platit“.

A co její zdravotní stav? Ano ten se zlepšil. Ale vždy mě mile překvapí "vedlejší účinky" terapie.

9.11.2020

Novinka: Začala jsem pracovat s Covid 19.

Přišlo to nečekaně když několik mých klientů onemocnělo. A výsledky? Zatím pozitivní. Samozřejmě nenahrazuji lékařskou pomoc.

Ale povedlo se nám urychlit zlepšení a zmírnit příznaky. Tak jsem za to moc vděčná.

Pokud by někdo měl zájem o více informací klidně piště do soukromé zprávy nebo volejte ráda pomůžu, pokud to bude možné.

6.11.2020

Co na Vás prozradí vaše tělo? Je možné z „tvaru těla“ něco vyčíst?
Ale ano! Na co se můžeme podívat? Silný x štíhlý krk, vysoké x nízké nárty, tenká x silná lýtka. Body – psychoterapie používá tělo jako diagnostický nástroj. Kdo toto použil a popsal poprvé? Willhem Reich, rakouský doktor a psychoanalytik, žák Sigmunda Freuda, ve své knize Character Analyses 1933.
Náš původ – to, jak jsme vyrůstali, jak se k nám chovali naši rodiče, učitelé, babičky a dědečkové - to vše nás ovlivňuje. Výzkumy říkají, že se naše osobnost z 90 % vytvoří do věku 6 let. Pokud nám není dobře vytvoříme si strategie pro přežití.
Příklad: strategie, které známe i zvířat v nebezpečí volí: uteč, schovej se nebo zaútoč. Která je ta vaše? Jak nás tato rozhodnutí ovlivňují? Schováme-li se, pokud nám hrozí nebezpečí je to v pořádku, ale pokud tuto strategii nevědomě uplatňujeme, může se přeměnit i v to že budeme zalezlí pod duchnou a nevystrčíme ani nos a život nám tak uteče. Při společné práci odhalujeme, jaké strategie používáme – jestli a jak nám „slouží“ či naopak jestli nám „ničí“ život a vše „napravujeme“ abychom žít život naplno a neničili jsme si naše vztahy.
Zůstaňte naladěni – brzy se k této neuvěřitelně zajímavé kapitole vrátíme a povím Vám více informací a jak je můžete využít ve svém životě.

26.10.2020

Mladá žena, podnikatelka
Řešíme její přestěhování z ČR do severní Evropy za chlapem, který chce, aby se za ním přestěhovala do jeho země, ale odmítá s ní bydlet. 99 % lidí z okolí jí řeklo „Kopni ho do zadku.“ Jak spolu pracujeme? Samozřejmě pracujeme s hněvem, smutkem, pracujeme na strachu z přestěhování, i na otevření srdce a „pánve“.

Bohužel její historie není vůbec jednoduchá vyrostla v rodině, kde byl otec stále nepřítomný a matka měla přehnané nároky – šikana od matky – i učitelky nechápali proč jí matka škrtla úkol: „Není dost pěkně napsaný – znovu a ještě jednou!“

Partnerům všeobecně nevěřila, nevěřila že pro ni tady budou a ve vztazích historicky zůstávala, jen aby nebyla sama. Coby dospívající prošla šíleným zážitkem, kdy byla donucena skupině mladíků udělat orální sex za všeobecného hlaholu, a dokonce jí před všemi donutili mít sex s jedním mladíkem z celé party. To se samozřejmě projevilo na všech jejích dalších vztazích.

Uvolnili jsme postupně všechny tyto bloky – a výsledek? Dnes se svým partnerem žije v jeho zemi a mají společnou domácnost, byl jí neuvěřitelnou podporou jak při aklimatizaci na novou zemi, při jejím podnikání ale hlavně je jí báječných partnerem, se kterým si rozumí a mají také hezký intimní život. A že prý nemožné není možné?

13.10.2020

Máte problémy, že? Práce, rodiče, peníze. Dobře. Teď si představte, že žijete v cizí zemi s opravdu odlišnou kulturou, než je ta vaše.
Chcete své rodině pomoct, snažíte se jí zabezpečit a čím více se snažíte, tím více jdete proti jejímu tlaku. Jsou proti tomu, abyste dělali samostatné rozhodnutí, proti tomu, abyste dělali cokoliv jinak, než si zrovna usmysleli oni. Poslat je do háje a odříznout se od nich? To není tak jednoduché, když je v té situaci objektivně dostáváte do ohrožení života. A hlavě není to tak jednoduché, když chtě nechtě je máte rádi.
Vztah s penězi a vztah s rodinou se nedají tak snadno oddělit a případ, který výše popisuji je jen velmi extrémní ukázkou toho, co do určité míry zažívá většina populace.
Do jaké míry dělám, co opravdu chci a do jaké míry beru hledy na přání svých přátel a blízkých? Jak se dostat ven z bludného kruhu, kdy vydělávám peníze pro svoji rodinu, ale ta je nespokojená s cenou, kterou to stojí? S tím, kde pracuji, jak dlouho pracuji, často se vším.
Oddělovat psychoterapii od základní finanční analýzy a práce s vlastním příjmem lze, ale nepomáhá to. Peníze jsou stejně častým zdrojem stresu a tlaku jako naši blízcí. A zpravidla každý náš problém se stává hned z několika takových vrstev, které je zapotřebí odkrýt a vyřešit jednu po druhé.

9.10.2020

Můj druhý firemní klient?
Australská paní podnikatelka v nejlepších letech. Spolupracovali jsme na bázi osobní terapie. Řešili jsme stres, únavu, váhu a osamělost. A našli jsme příčinu. A ta byla v práci. Síť restaurací, asi si to umíte představit. 80 hodin práce týdně.
Začali jsme ekonomickými čísly. Spočítali jsme, že vydělává 6 dolarů za hodinu. Už v té době to bylo méně než minimální mzda /12$/. Kdo se může divit, že se to odrazilo i na jejím osobním životem. Tolik k souvislosti mezi psychoterapií a ekonomickými čísly. Ano, abychom změnili charakter jejích podnikání, musela se změnit ona sama. Znamenalo to použít body-psychoterapii, tedy práci nejenom s jejími myšlenkami, ale i s jejích fyzickými projevy. A zároveň následovala změna nastavení vztahů v její firmě.
„Chci mít firmu? Ano. Ovšem pro to, abych pracovala méně a vydělala více.“
Toto rozhodnutí jsme společně dostaly do praxe. A odrazilo se to na podnikání i životě jako celku. Ano ptáte-li se, taky podstatně zhubla. :-)body psychoterapie

Partneři * antispam * renovované náplně